GÜNLÜK AKTİVİTE

Saklıkent Jeep Safari Turu

Saklıkent Jeep safari turunu deneyimlemek istediğinize göre, tatilde huzurun yanı sıra eğlence de arıyor olmalısınız. Bu yüzden Saklıkent Jeep safari turu, sadece yeni yerler keşfetmekle yetinmeyip, eğlenceli ve sıra dışı bir gün geçirmek isteyenler için çok uygundur.

Saklıkent’in masallardan fırlamış atmosferinde hem jeep ile gezi keyfini yaşayacak ve yeni yerler keşfedeceksiniz ve macera dolu bir gün yaşayacaksınız. Kaş’tan hareket eden Saklıkent jeep safari turu, dünyanın dört bir yanından turistlerin akın ettiği Saklıkent Kanyonu’nda yapılmaktadır.

Share this

Saklıkent Kanyon’u Türkiye’de görülmesi gereken nadir güzellikteki doğa harikalarından biridir. Tur rehberi eşliğinde kanyonda yürüyüş yaparken bir outdoor yürüyüş ayakkabısı veya sandaleti giymenizi tavsiye ederiz. Bazı turlar Saklıkent Kanyonu’ndan önce Gizlikent Kanyonu’na uğrar ve buradan da 300 metrelik bir yürüyüş parkuruna geçersiniz. Yürüyüşün sonunda, Gizlikent Kanyonu’nun bitimindeki Gizlikent Şelalesi’ne girebilirsiniz. Yine tur kapsamında, Saklıkent içinden geçen nehirin buz gibi sularında akıntıya karşı yüzerek yapılan, adrenalin dolu body rafting (vücut sörfü) aktivitesini de deneyimleyebilirsiniz.

Kanyon’dan sonraki tur programı genellikle Xanthos Antik Kenti’ni ve Patara Antik Kenti’ni ziyaret edecek şekilde devam eder. Burada aynı zamanda Likya ve Roma Akropolleri yer alır. Patara Antik Kenti ise Likya’nın en önemli şehirlerinden biridir. Patara Antik Kenti’nin plajı (Patara Plajı), caretta carettaların yumurtalarını bıraktığı nadir bölgelerdendir. Yaklaşık 15 km’lik uzunluğa sahip Patara Plajı’nın incecik altın sarısı kumu ve kum tepelerinin büyüleyici güzelliğine tanıklık edebilirsiniz. Dönüş yolunda, Kaş-Kalkan arasında yer alan, etkileyici turkuaz sulara sahip Kaputaş Plajı’nda da bir yüzme molası veriliyor. O yüzden bu eğlence dolu deneyimi yaşarken yanınıza bol bol yedek kıyafet almayı unutmayın.

Saklıkent'te eğlenmenin en güzel yolu..

Kaş'ta Jeep ile Saklıkent'te Safari

JEEP SAFARI

Jeep'ler ile eşsiz bir geziye hazır olun , Saklıkent kanyonunu, Xsantos antik kentini, Patara'yı ve Gömbe yaylasını bir gün içerisinde gezmek istiyorsanız bu tur ile bu mümkün. Fotoğraf makinelerinizi yanınıza alın ve özel jiplerle dolaşmanın keyfini çıkarın.