GÜNLÜK AKTİVİTE

Kaş Limanağzı ve Adalar

Meis adalarına karşı kumluk bir sahilde veya adacıkların arasında masmavi bir denizde tatilin tadını çıkarın. Kaş’ta yapılabilecek en güzel aktivitelerden biri de Limanağzı-Kaş Adalar tekne turudur. Kaş Adalar tekne turu, genellikle gulet tipi teknelerle yapılmaktadır. Gezi için grup teknelerine katılabileceğiniz gibi, özel tekne de kiralayabilirsiniz.

Share this

Kaş Adalar tekne turu genellikle; Beş Adalar, Ufakdere Koyu, Limanağzı ve Güvercinlik Koyu’nu kapsar. Bu rotalar seçeceğiniz tur şirketine göre farklılık gösterebilir. Tekne turları günübirlik düzenlenir ve tekneler genellikle 18.00’de Kaş’ta olacak şekilde dönüş programı yapmaktadırlar.

Beş Adalar

Yunanistan’ın Meis Adası’na çok yakın olan ve Kaş’ın gözde dalış noktalarından da biridir. Bu bölge aynı zamanda batık gemi, su altı kanyonu ve sürprizlerle dolu deniz altı güzelliklerine ev sahipliği yapmaktadır. Bu turda yanınıza şnorkelinizi alarak keyifli bir su altı deneyimi yaşayabilirsiniz. Bazı tekneler bu ekipmanları size kendileri sağlar, bu sebeple seçeceğiniz tur şirketinden konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Kaş’ta dalış yapmayı düşünüyorsanız ya da Kaş dalış noktalarıyla ilgili daha fazla fikir sahibi olmak istiyorsanız Kaş’ta dalış yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Ufakdere Koyu

Likya Yolu rotası üzerinde yer alan noktalardan biri olan Ufakdere Koyu’na karayolu ulaşımı bulunmamaktadır. Tekneler genellikle bu minik koyda öğle yemeği molası vermektedir. Burada bir yandan yemeğinizi yerken bir yandan da sessizliğin tadını çıkarabilirsiniz. Kaş Likya Yolu ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz, Likya Yolu ve Phellos Antik Kenti yazımıza bir göz atabilirsiniz.

Güvercin Adası

Güvercin Adası da Beş Adalar gibi Kaş’ın dalış noktalarından bir tanesidir. Burada dalış turizmine katkı sağlamak amacıyla 20 metre derinliğe batırılan 45 tonluk bir tank batığı yer almaktadır. Güvercin Adası’nın su altı zenginlikleri bununla da bitmiyor; 12 metre derinlikte 2,5 metrelik bir köpek balığı heykeli de bulunuyor. Heykeltraş Kemal Tufan, köpek balığı heykeli için 10 metre derinlikte, suyun altında çalışmış.

Limanağzı

Eşsiz bir denize sahip Limanağzı’na sadece teknelerle ulaşılabiliyor. Tekne turları genellikle dönüş yolunda burada yüzme molası vermeyi tercih etmektedir. Doğal sit alanı ilan edilen Limanağzı’nda birkaç plaj işletmesi ve konaklama yapabileceğiniz tesis bulunmaktadır. Limanağzı’nı merak ediyor ama sırf burayı görebilmek için günübirlik tekne turuna katılmak istemiyor olabilirsiniz. Gidiş-dönüş bilet alarak, Kaş Limanı’ndan kalkan minik teknelerle de 15-20 dakikada Limanağzı’na ulaşabilirsiniz.

Limanağzı ve Adalarda güzel bir gezintiye çıkın..

KAŞ LİMANAĞZI VE ADALAR

LİMANAĞZI VE ADALAR

Discovery Channel belgesellerin de konu olmuş, muhteşem güzellikteki sulara gulet tipi teknelerle açılıp huzur bulmak isteyenler için unutulamayacak bir tur seçeneği. Masmavi denizin keyfini yaşamak isteyenler için mutlaka katılınması gereken bir tur.