GÜNLÜK AKTİVİTE

Kaş’ta Yamaç Paraşütü Rehberi

Kaş, Türkiye’de yamaç paraşütü yapabileceğiniz sayılı lokasyonlardan biridir. Tertemiz turkuaz rengi denizi ve eşsiz doğasıyla kendine hayran bırakan Kaş’ı, yamaç paraşütü yaparak yukarıdan da izlemelisiniz.

Kaş’ta yamaç paraşütü deneyimi sırasında, kuş bakışı tüm Kaş ayaklarınızın altında olacak ve rüzgarın sizi kucaklaması ile muhteşem bir deneyim yaşayacaksınız. Ve Çukurbağ Yarımadası’nı, Meis’i ve 12 ada manzarasını aynı anda görebileceksiniz.

Share this

Kaş’ta deneyimleyeceğiniz yamaç paraşütü türü, tandem yamaç paraşütü olarak adlandırılır. Tandem, yolcu ve rehber pilotu beraber taşıyacak şekilde dizayn edilmiş kanatlardan oluşur. Böylece pilot ve yolcu birlikte uçar. Uçuş kontrolünün tamamı pilottadır, size yalnızca anın tadını çıkarmak kalır.

Tandem yamaç paraşütü 42 metrekarelik çift kişilik bir paraşüt ile yapılır. Kaş’ta yamaç paraşütünün seyir keyfi son derece yüksektir.

Kaş’ta Yamaç Paraşütü Nerede Yapılır?

Yamaç paraşütü, Kaş’ın iç kısmında yer alan Asas Dağı’nda bulunan bir pistten yapılmaktadır. Anlaşmalı acentelerin araçları yaklaşık 30 dakikalık bir yolculuk sonunda sizi piste ulaştırmaktadır. Yaklaşık 20 dakikalık havada kalış süresince pilotlar size rehberlik de yaparak çevreyi tanıtır, çevre ile ilgilli bilgilendirmeler yapılır. Böylece eğlenceli bir sohbet ile uçuş deneyimi yaşamış olursunuz. İnişler rehber pilotunuzun yardımı ile Kaş limanına yapılmaktadır. Kaş limanın doluluğu sebebiyle Kaş’ta yamaç paraşütü sadece Mayıs-Kasım aylarında yapılabilmektedir.

Kimler Tandem Yamaç Paraşütü Yapabilir?

20 kilonun üzerinde, 120 kilonun altında olan; yürümeye engel teşkil edecek bir fiziksel rahatsızlığı olmayan herkes tandem yamaç paraşütü yapabilir. 18 yaşından küçüklerin ebeveynlerinin de yanında olması ve ebeveynlerinin rıza göstermesi gerekmektedir. Yolcuların herhangi bir uçuş eğitimine ihtiyacı bulunmamaktadır. Kaş’ta güneş ışınları çok yoğun olduğu için mutlaka güneş gözlüğünüzü de yanınızda bulundurmanız önerilir. Aksi takdirde manzaranın tadını çıkarmanız biraz zor olabilir. Paraşütün dengesi için havada fotoğraf ve video çekimi yapmanıza izin verilmeyebilir. Ancak bazı acentelerin pilotları sizin için çekim yapabilir.

Kaş'ı bir de gökyüzünden deneyimleyin..

Kaş'ta Yamaç Paraşütü

YAMAÇ PARAŞÜTÜ

Kaş'ta gökyüzüne baktığınız anda bir sürü yamaç paraşütü ile karşılaşırsınız. Sizde onlardan birinde olmak ve Kaş'ın muhteşem kıyılarına ve manzarasına kuşbakışı bakmak isterseniz deneyimli hocalar eşliğinde güvenli bir uçuşa hazır olun. Türkiye'deki sayılı uçuş noktalarından birisi olan Kaş'ta, havadaki enfes manzaraya aşık olacaksınız.