GÜNLÜK AKTİVİTE

Saklıkent'te Rafting

Saklıkent Kanyonu'nda Esen Çayı'nın coşkulu suları, doğanın gücüne karşı koyma heyecanıyla dolu muhteşem bir macera için sizi bekliyor olacak. Gerçek bir takım ruhu gerektiren bu aktivite, hem sizi yoracak hem de yeniden doğmuş gibi hissettirecek.

Share this

Kaş ve çevresinde yapılabilecek en sıra dışı aktivitelerden biri de Saklıkent’te rafting yapmaktır. Fethiye iline bağlı olan Saklıkent, Kaş’a yaklaşık 1,5 saatlik mesafede bulunmaktadır. Kaş tatilinize biraz hareket ve macera katmak isterseniz, günübirlik turlarla ya da kendi aracınızla bu eğlenceli deneyimi yaşayabilirsiniz.

Kaş’a en yakın rafting noktalarından biri olan Karaçay, Eşen Çayı’nın Saklıkent Kanyonu’nu oluşturan koludur. Dolayısıyla buraya kadar rafting yapmaya gelmişken, Saklıkent Kanyonu’nu da mutlaka görmenizi tavsiye ederiz.

Saklıkent’te rafting yapmak özellikle yaz ayları için oldukça eğlenceli ve keyifli bir aktivitedir. Yazın Kaş’ta hava sıcaklıkları 30-35 dereceleri bulabiliyor ve Eşen Çayı’nın gürül gürül akan, buz gibi suları sıcak yaz günlerinde serinlemeniz ve eğlenceli anlar geçirmeniz için sizi bekliyor.

Ringo Rafting

Eşen Çayı’nda rafting büyük botlarla değil, ringo tipi botlarla yapılmaktadır. Amatörler için de çok uygun olan ringo botların kapasitesi tek kişilik. Bu sayede dilerseniz doğayla baş başa kalmanın ve bütünleşmenin tadını çıkarabilir ya da size eşlik eden sevdiklerinizle mücadele ve adrenalin dolu bir yarışa girebilirsiniz.

Eşen Çayı’nda yapılan ringo rafting, 5 km yani yaklaşık 30-35 dakika süren bir parkurda, profesyonel rehberler eşliğinde yapılıyor. 13 yaşından büyük, yüzme bilen, sağlık sorunu olmayan ve hamile olmayan herkes rahatlıkla Saklıkent’te rafting yapabilir. Kendinizi serin sulara bırakıp hava sıcaklığını bir süreliğine de olsa unutabilirsiniz, bu sebeple mutlaka yüksek koruyuculu güneş kreminizi kullanmanızı öneririz. Aynı şekilde yedek kıyafetlere de ihtiyacınız olacaktır.

Saklıkent'te serinlemenin en güzel yolu..

Saklıkent Rafting

SAKLIKENT RAFTING

Saklıkent'te rafting macerasını ve köpüklü dalgaları hissedecek, arkadaşlarınızla birlikte Esen Çayının serin sularında hem eğlenip hem de güzel anılar biriktireceksiniz.